A falut körbevevő dombokon még fellelhető régi szőlőművelési forma, sok az öreg hegyi hajlék, ahol a kint lévő gazdák szívesen kínálják jó minőségű asztali boraikat. A szőlőhegytől csak pár lépés a tölgyes, bükkös, akácos erdők, melyek körbeölelik a települést, itt egész évben lehet kirándulni, gombázni, nyárelőn erdei epret szedni, télen kiváló szánkózási lehetőséget adódik a tiszta lejtőkön.
A völgyben csendesen folyó Zala horgászási, kirándulási célpont. Ha az év különböző szakában az erre járó a hegyeket völgyeket nyitott szemmel, óvatos lépéssel járja sok apró csodát fedezhet fel, mely mind-mind a szemnek és a fényképezőgép objektívjének ajánlott.
Falu környékének természetes növénytakarója az illír jellegű bükkösök, gyertyánosok és tölgyesek, melyek a dombokon zárt erdőt alkotnak a Zala völgyében láperdővé alakulnak. Itt virágzik tavasszal a hóvirág, szellőrózsa, mocsári gólyahír nyáron a mezei árvácska, katángkóró, erdei ciklámen később az őszi kikerics. A Zala folyó völgyének láperdőiben és réteken virágzik a védett kockás liliom (fritillaria meleagris). E kedves kis növénynek a népnyelv többfajta nevet is adott. Mondják kongóvirágnak, kongócskának, kotúliliomnak, bíbictojásnak, kakukkvirágnak, szerencsemáknak, fekete tulipánnak és nevezik mezei kisasszonynak is.
Az erdőkben, réteken csapadékos években sokféle ehető gomba szedhető. A mező nagyvadban gazdag, különösen őzek, szavasok és vaddisznókat láthatunk. A folyó parton szemlélődve találkozhatunk vízimadarakkal, az erdők énekes madár világa különösen gazdag. A sétát tesz a szőlőhegyben különösen a Kustányi oldalon gyakran találkozhat évszázados berkenyefákkal, szelídgesztenyékkel. A település (Kehida, Dózsa utca) különleges, szép látványossága a fehér gólya fészke.